Néhány éve még jóformán csak a szakma ismerte, de ma már egyre kevésbé képzelhető el egy vagyontervezési konstrukció bizalmi vagyonkezelési szerződés nélkül. Ennek is köszönhető a jogintézményt övező komoly figyelem, és az, hogy egyre több vagyonos személy vizsgálja meg, hogy az ő esetében mire jó a bizalmi vagyonkezelés.
A romló piaci környezet arra sarkallja a vállalkozásokat, hogy a tőkepiacok felé forduljanak, azonban a tőzsdei bevezetés még a belépő szintet jelentő Xtend piacra is alapos felkészülést igényel, ezért a BÉT kötelezi a tőzsdére készülő cégeket, hogy kijelölt tanácsadói segítségét vegyenek igénybe. Hogy miben tudják a tanácsadók segíteni a cégeket és milyen más lehetőségeik vannak a forrásbevonásra, arról a kijelölt tőzsdei tanácsadói státuszt frissen elnyerő Stradamus Zrt. igazgatósági tagjait, Boros Áront és Simon Stellát kérdezte a Portfolio.
Mintegy 200 milliárd forint maradhatott az MNB Növekedési Kötvényprogramjának keretéből, piaci információk szerint azonban ennél nagyobb forrásigénnyel szeretnének még a cégek részt venni a programban, így lesznek, akik kimaradnak. Csakhogy egy múlt pénteki szabályváltozás nyomán már az a cég sem mehet biztosra, amely megszerzi a kötvénykibocsátást megelőző hitelminősítést: minél előbb meg kell tartania a kötvényaukciót. Perger Gábor, az AegisLegal Ügyvédi Iroda alapítója avatott be minket a részletekbe.
Bizalmi vagyonkezelés számos okból jön létre. Ezek közül a kedvező adózási lehetőségek már jórészt ismertek a közvélemény előtt, de ezeken túl is van számos olyan előnye ezeknek a rendszereknek, amik nem biztos, hogy elsőre eszünkbe jutnának. A megkérdezett szakértő az alábbiakban konkrét példákkal mutatja be a bizalmi vagyonkezelés adózását, és segít abban, hogy mire is használható egy ilyen struktúra.
A hétvégi viharok következtében több, mint 1100 kárbejelentést regisztrált az ország piacvezető lakásbiztosítója, az összes kárérték már most meghaladja a 160 millió forintot, az egyes esetekre jutó átlagos kárérték is magas, meghaladja a százötvenezer forintot. Az Aegon szakértői nem tartják kizártnak, hogy a hétvégi és hét eleji időjárás összességében 200 millió forintnál is nagyobb kárt okozott a biztosító ügyfelei körében.
Ma két éve, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elindította a Növekedési Kötvényprogramot (NKP). A programmal a jegybank a vállalatikötvény-piac likviditását kívánta növelni, annak érdekében, hogy a hazai közép- és nagyvállalatok a bankhitelek mellett más finanszírozási formákat is igénybe vegyenek. Perger Gábor, az AegisLegal Ügyvédi Iroda ügyvédjének elemzése arra keresi a válaszokat, hogy mit mutatnak a statisztikai adatok az NKP első két évének eredményeiről.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A volt ukrán főparancsnok is megszólalt a kialakult helyzetről.
Határozott nemzetközi fellépést sürget az ukrán elnök.
Jelentős késéseket okoz az időjárás.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?